Зірка Голлівуду закликав світ знищити ПВК “Вагнер”

Всесвітньо відомий американський актор Джордж Клуні, який є співзасновником проєкту The Sentry з боротьби зі спонсорами збройних конфліктів в Африці, закликав знищити ПВК “Вагнер”. Зірка Голлівуду звинуватив “вагнерівців” у терорі, запропонувавши країнам Заходу об’єднатися в коаліцію, спрямовану на “знищення бізнес-імперії” приватної військової компанії.

Про це Клуні написав у власній колонці для журналу The Economist. Він вважає, що терористи “отримували плату конфліктним золотом та кривавими алмазами”.

Володар “Оскара” наголосив, що “вагнерівці” жорстоко розправляються з усіма свідками своїх злочинів, включно із жінками та дітьми.

“Стратегія “Вагнера” полягала в тому, щоб “не залишати слідів”, вбиваючи очевидців і розправляючись із мирними жителями, зокрема жінками та дітьми. Співробітники фонду The Sentry опитали солдатів та ополченців, які перебували у підпорядкуванні “Вагнера” – вони розповіли, що їх вчили катувати: відрізати руки і ноги, виривати нігті, душити і спалювати людей живцем. Ця стратегія, що застосовувалася в різних формах у Лівії, Малі, Судані та інших країнах, відповідає інтересам Росії за декількома напрямками. Порівняно невелика кількість найманців дає змогу дешево розширити вплив країни, а російський уряд може заперечувати свою причетність”, – написав кінематографіст.

Клуні переконаний, що структура компаній, контрактів та найманців “Вагнера”, найімовірніше, змінюватиметься. Все залежить від того, як президент-диктатор Володимир Путін вирішить розпорядитися активами і якою мірою він зможе контролювати їх. Але домовленості групи нібито надто вигідні для Росії.

“США, ЄС та інші союзники мають зосередитися на притягненні “Вагнера” до фінансової та юридичної відповідальності. Вони мають створити спеціальну коаліцію для ліквідації бізнес-імперії групи. Потрібно вводити санкції проти тих, хто підтримує “Вагнера”, включно з юристами та фінансистами. Міжнародне співтовариство має надати пріоритет судовому переслідуванню тих, хто несе найбільшу відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людяності. Є багато нереалізованих обіцянок щодо тих, хто отримує вигоду з пограбувань “Вагнера”: від компаній, які володіють шахтами, до посередників у сусідніх державах, країнах Перської затоки та Росії”, – резюмував актор.