У Голлівуді також неспокійно: почався страйк акторів

Американська профспілка SAG-AFTRA, яка об’єднує 160 000 кіно- й телевізійних акторів США, приєдналася до страйку Гільдії сценаристів, що триває з початку травня. Як повідомляє Reuters, одночасний страйк акторів та сценаристів відбувається вперше за 63 роки.

Як і Гільдія сценаристів, акторська профспілка вимагає підвищення базових зарплат та відрахувань (residuals), а також запевнень, що робота акторів не буде замінена штучним інтелектом.

Президентка SAG-AFTRA Френ Дрешер (зірка серіалу “Няня”, що виходив у 1993-1999 роках) назвала реакцію студій на вимоги акторів образливою.

“Я шокована, як до нас ставляться люди, з якими ми працювали. Не можу повірити, відверто кажучи, наскільки ми далекі один від одного в багатьох речах, як вони прибідняються, кажучи що втрачають гроші там і тут, і одночасно віддають сотні мільйонів своїм гендиректорам. Це огидно”, – сказала вона.

Альянс виробників кіно й телебачення (AMPTP), який веде переговори від імені Netflix, Walt Disney та інших студій, заявив, що розчарован відмовою акторської профспілки від переговорів.

Він заявив, що пропонував найбільше підвищення мінімальної зарплати за 35 років, суттєве збільшення пенсійних та страхових внесків, а також інші бонуси, такі як підвищення на 76% закордонних відрахувань від стрімінгових шоу.

“Замість того, щоб продовжити переговори, SAG-AFTRA спрямувала нас на шлях, який поглибить фінансові проблеми для тисяч людей, доходи яких залежать від нашої галузі”, – заявили в AMPTP.

Страйк сценаристів уже зупинив вихід щоденних ток-шоу, зірвав виробництво більшості серіалів осіннього телесезону та призупинив роботу над високобюджетними фільмами. Страйк акторів фактично зупинить знімання решти фільмів та серіалів.